SPSCHB

Ze školy

24.01.2021 | DEZINFEKČNÍ ROZTOK NA RUCE

Vážená paní, vážený pane,

v rámci naší činnosti jsme se rozhodli přispět svojí dobrovolnou činností k podpoře prevence nákazy nemocí COVID-19 tím, že prostřednictvím dobrovolníků bezplatně zajistíme výrobu desinfekčního bezoplachového roztoku na ruce dle receptury WHO.

Předem avizujeme, že naše výrobní kapacity jsou limitovány množstvím materiálu, výrobními prostory a dobrovolnou lidskou silou. Jsme si vědomi, že není v našich silách uspokojit všechny potřebné, přesto činíme vše pro to, abychom zásobili co možná nejširší spektrum z Vás, a to s preferencí obzvláště potřebných (starých, nemocných, těch, kteří pracují v tzv. „první linii“ a těch, kterým se nenabízí jiné varianty, kterak se nákaze účinně bránit, případně těch, u kterých dochází k bezprostřednímu boji s již probíhající infekcí). V době, kdy se ukazuje, že ochranné prostředky jsou nedostatkovým zbožím, na Vás apelujeme, abyste při nakládání s nimi jednali racionálně a úsporně. Prosíme, abyste vážili, zda je náš produkt pro Vás nezbytný a objednávali jej pouze v případech, kdy je to vhodné a potřebné, tak aby se dostalo na všechny, kteří jej skutečně potřebují.

Pro vyhodnocení množství nezbytného pro Vaši potřebu sdělujeme, že běžná oplachová dávka na ruce jsou 2-3 ml desinfekčního roztoku (1 l tedy vystačí až na cca 500 dezinfekcí). Účelem přípravku není nahradit běžné umývání rukou v místech, kde je k dispozici umyvadlo a mýdlo, ale má sloužit primárně tam, kde je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření a možnost mýt si ruce není dostupná nebo je omezená (např. mimo domov, v provozech nemocnic, při činnostech realizovaných venku apod.) Z hlediska šetrnosti je ideální námi dodanou desinfekci (z velkých balení) dávkovat do rozprašovačů, dávkovačů na mýdlo nebo malých lahviček od cestovních hygienických potřeb. Umožníte tím snadnou přenosnost a dávkování a zároveň se tak společně vyhneme plýtvání tolik potřebnou kapalinou. 

Pro účely snadného mapování poptávky a potřeb všech dotčených subjektů (ať už se jedná o osoby fyzické či právnické, lékaře, nemocnice, výrobní společnosti, či jiné instituce) jsme vytvořili níže uvedený formulář pro kumulaci poptávek (žádné informace uvedené ve kterékoliv naší prezentaci nejsou nabídkou ve smyslu ust. § 1732 odst. 2 občanského zákoníku, jehož aplikaci tímto vylučujeme, ale představují toliko výzvu k podání Vaší poptávky ve smyslu ust. § 1733 občanského zákoníku).

Dezinfekční roztok na ruce je možné objednat pomocí formuláře zde.

Zpět