Ze školy
24.01.2021 | DEZINFEKČNÍ ROZTOK NA RUCE
Vážená paní, vážený pane,
v rámci naší činnosti jsme se rozhodli přispět svojí dobrovolnou činností k podpoře prevence nákazy nemocí COVID-19 tím, že prostřednictvím dobrovolníků bezplatně zajistíme výrobu desinfekčního bezoplachového roztoku na ruce dle receptury WHO.
Předem avizujeme, že naše výrobní kapacity jsou limitovány množstvím materiálu, výrobními prostory a dobrovolnou lidskou silou. Jsme si vědomi, že není v našich silách uspokojit všechny potřebné, přesto činíme vše pro to, abychom zásobili co možná nejširší spektrum z Vás, a to s preferencí obzvláště potřebných (starých, nemocných, těch, kteří pracují v tzv. „první linii“ a těch, kterým se nenabízí jiné varianty, kterak se nákaze účinně bránit, případně těch, u kterých dochází k bezprostřednímu boji s již probíhající infekcí). V době, kdy se ukazuje, že ochranné prostředky jsou nedostatkovým zbožím, na Vás apelujeme, abyste při nakládání s nimi jednali racionálně a úsporně. Prosíme, abyste vážili, zda je náš produkt pro Vás nezbytný a objednávali jej pouze v případech, kdy je to vhodné a potřebné, tak aby se dostalo na všechny, kteří jej skutečně potřebují.
Pro vyhodnocení množství nezbytného pro Vaši potřebu sdělujeme, že běžná oplachová dávka na ruce jsou 2-3 ml desinfekčního roztoku (1 l tedy vystačí až na cca 500 dezinfekcí). Účelem přípravku není nahradit běžné umývání rukou v místech, kde je k dispozici umyvadlo a mýdlo, ale má sloužit primárně tam, kde je třeba dodržovat zvýšená hygienická opatření a možnost mýt si ruce není dostupná nebo je omezená (např. mimo domov, v provozech nemocnic, při činnostech realizovaných venku apod.) Z hlediska šetrnosti je ideální námi dodanou desinfekci (z velkých balení) dávkovat do rozprašovačů, dávkovačů na mýdlo nebo malých lahviček od cestovních hygienických potřeb. Umožníte tím snadnou přenosnost a dávkování a zároveň se tak společně vyhneme plýtvání tolik potřebnou kapalinou.
Dezinfekční roztok na ruce je možné objednat pomocí formuláře zde.