SPSCHB

Od studentů

Den přírodních věd #5 //barvy a tvary

Staří dobří známí studenti chemické průmyslovky se opět po zimě vrátí do brněnské zoo a odhalí vám zajímavá zákoutí a nečekané souvislosti v přírodních vědách. Letos se budeme věnovat barvám a tvarům, ale nebojte se, nebudete se cítit jako ve středoškolské lavici. 

Ukážeme vám některé obyvatele zoologické zahrady, na které běžně není upřena pozornost, ale přitom jsou velice zajímaví svými barvami nebo tvary. Neochudíme vás ani o zimní zahřívací fígle ledních medvědů. A proč vlastně lední medvědi v zimě nespí a hnědí ano? 

 Mezi tradiční části programu bude patřit široká paleta komentovaných krmení i křest mláďat. Ty letos doplní třeba zábavný program pro děti.

 Budeme se na vás všechny těšit 1. května!

 Chcete být u příprav, chcete vědět, co chystáme za lumpárny?  

Sledujte nás na facebooku!  fb.com/denprirved

Den přírodních věd pro ZŠ #5 //barvy a tvary

Už popáté se na vás těší chemici a chystají pro vás zábavné dopoledne plné přírodních věd! I v roce 2017 pro vás máme nachystáno plno novinek – mezi jinými například nová stanoviště, ale nebojte, to, co se osvědčilo, necháme. Můžete se těšit na plynulou velkou soutěž pro základní školy a gymnázia z celé jižní Moravy!

 Soutěž probíhá formou procházky po zoologické zahradě spojené s jednotlivými zastaveními na stanovištích, u kterých jsou nachystány nejen informace, přírodniny a ukázky, ale také studenti chemické průmyslovky, kteří upoutají svým originálním přednesem. Žáci po odchodu ze stanoviště odpovídají vždy na tři otázky odstupňované dle složitosti. 

 Podrobnosti k přihlašování zveřejníme během letních prázdnin. Děkujeme Vám za přízeň a v novém školním roce se těšíme na shledanou! 

 

Základní informace:

Datum a čas: 
11. října 2017, začátek cca 8.30, konec cca. 13.30

Vyhlášení výsledků:
12. října do 12.00

Délka trvání soutěžní trasy:
cca 2-3 hodiny

Počet družstev z jedné školy:
3 (maximálně 3 účastníci v jednom družstvu)

Věková kategorie:
7.-9. ročník ZŠ (sekunda-kvarta u víceletých gymnázií)