SPSCHB

Letošní ročník DPV

Den přírodních věd pro ZŠ a víceletá gymnázia #6: Outsideři

10. a 11. října 2018, oba dny 8.30-14.00

 

Je to tu zase! Oblíbená soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia je opět tady! Těší se na vás studentky a studenti chemické průmyslovky i pedagogové z úseku Stanice zájmových činností Zoo Brno!

Čeká vás několik stanovišť, na kterých budete tradičně odpovídat na otázky různé obtížnosti a ohodnocení. Vítězové obdrží možnost účastnit se na zážitkovém programu pro celou třídu a další cenné ceny.

10. října budou soutěžit týmy z řad žákyň a žáků 8. a 9. tříd základních škol z celého Jihomoravského kraje, 11. října obdobně žáci 6. a 7. tříd a v oddělené kategorii pak i studentky a studenti víceletých gymnázií. Pro zajištění bezchybného průběhu akce je kapacita kategorií stanovena na 80 v případě 8. a 9. tříd ZŠ a 40 jednak pro nižší věkovou kategorii ZŠ a jednak pro víceletá gymnázia. Soutěž bude mít obdobnou organizaci jako v posledních dvou letech. Soutěžní družstva z jedné školy společně s pedagogickým doprovodem budou přidělena průvodci, jež skupinu provede po celé soutěžní trase, tzn. po sedmi stanovištích zabývajících se zoologií bezobratlých i obratlovců, botanikou, mikrobiologií, fyzikou, geologií a neochudíme vás ani o chemickou show. Chemická show bude přístupná všem kategoriím, v rámci ní budou ale soutěžní dotazy položeny pouze v kategorii gymnaziální a vyšší věkové v případě základních škol.

Pro doprovod chystáme samozřejmě i záludné otázky pro pedagogy, pokračujeme tím ve zvyku z posledního ročníku.

Na konci náročné soutěže čeká zájemce i odměna ve formě speciálních komentovaných krmení.

S jakýmikoliv dotazy se neváhejte obrátit na koordinátory soutěže: Mgr. Janu Galovou (galova@zoobrno.cz) nebo Bc. Marka Slámu (slama@zoobrno.cz). Hlaste se, prosím, pouze prostřednictvím Mgr. Jany Galové, jak je uvedeno v pozvánce. Děkujeme za pochopení.

Vážíme si vaší přízně a těšíme se na vás!

Vaše Zoo Brno a Střední průmyslová škola chemická, Brno. J

Pozvánka